Lista aktualności Lista aktualności

XI edycja HARASYMIADY w Komańczy

Nadleśnictwo Komańcza w imieniu organizatorów zaprasza w dniach 6 i 7 września 2019 r. na XI edycję Harasymiady – pn. „Na ścieżkach Krainy Łagodności". Jest to coroczna impreza kultywująca pamięć o Jerzym Harasymowiczu i jego bogatym dorobku literackim – poecie niezwykle wrażliwym na piękno Bieszczadów, Beskidów Niskiego i Sądeckiego.

Obchody rozpoczną się w dniu 6 września w restauracji Pod Kominkiem w Komańczy, w programie znajdą się:

prelekcje:

- prof. Alois Woldan, Uniwersytet Wiedeński, "Jerzy Harasymowicz i poeci łemkowscy",

- dr Alan Weiss "Poetycki żywot Jerzego Harasymowicza",

- mgr Maria Kościelniak "Wiersze i piosenki z Krainy łagodności. Harasymowicz, Belon i inni".

- Robert Księżopolski "Portrety roślin w twórczości Jerzego Harasymowicza".

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Łupkowie wystąpią w przedstawieniu teatralnym;

Zaprezentowane zostaną prace konkursu plastycznego pt. "Wierszem malowane", stanowiące plastyczną interpretację wierszy Jerzego Harasymowicza, wykonane przez uczniów; Gościnnie wystąpią harcerze Hufca ZHP Ziemi Sanockiej im. ks. Z. Peszkowskiego z Sanoka;

Koncerty:  zespołu Arete i Pawła Orkisza;

Na koniec biesiada przy ognisku.

Dnia 7 września – wyjazd na Przełęcz Wyżną pod pomnik poświęcony Jerzemu Harasymowiczowi. Wycieczka krajoznawcza dla dzieci biorących udział w warsztatach i laureatów konkursu plastycznego, zaproszonych gości i chętnych na Przełęcz Wyżną.

O godz. 10.15 przed pomnikiem Jerzego Harasymowicza w Przełęczy Wyżnej zostaną złożone kwiaty, następnie odbędzie się recytacja wierszy Harasymowicza, zaś o 11.00 odbędzie się Narodowe Czytanie Pod Połoniną! Chętni wybiorą się na wędrówkę na Połoninę Wetlińską z przewodnikiem. Na zakończenie rajdu odbędzie się ognisko. Zapraszamy Wszystkich chętnych!